Агрономія

Як обрати правильний гербіцид для озимого ріпаку

Як обрати правильний гербіцид для озимого ріпаку

З післясходових гербіцидів на озимому ріпаку проти дводольних бур’янів можна застосовувати препарати на основі клопіраліду й етаметсульфурон-метилу, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Етаметсульфурон-метил контролює в посівах ріпаку озимого капустяні бур’яни – гірчицю польову, грицики звичайні, кучерявець Софії; пригнічує редьку дику, а також є ефективним проти герані, зірочника, роману польового та деяких інших. Високий рівень біологічної ефективності досягається на ранніх стадіях розвитку бур’янів (сім’ядолі – перша пара справжніх листків).

Препарати клопіраліду ефективні проти видів осоту й інших бур’янів родини Айстрових, волошки синьої, ромашки, пригнічують гірчаки, гречку татарську, кульбабу, щавель, а також бур’яни з родин бобових і пасльонових.

Клопіралід має особливу дію на осоти, знищує як надземну частину, так і корені цих бур’янів. Комбіновані препарати клопіраліду з піклорамом крім названих бур’янів також ефективні й проти підмаренника чіпкого.

Термін застосування гербіцидів – починаючи з фази 3-4 справжніх листків в озимого ріпаку, тобто їх можна вносити як восени, так і навесні (до початку стеблування). Застосування ґрунтових гербіцидів запобігає поширенню розповсюдженню злакових бур’янів, а також зимуючого – метлюга звичайного.

У разі забур’янення посівів ріпаку озимого пирієм повзучим потрібно застосовувати селективні грамініциди на основі клетодиму, тепралоксидиму, хізалофоп-П-етилу, хізалофоп-П-тефурилу, флуазифоп-Пбутилу й інші, які дозволено до застосування.

Нагадаємо, ефективність застосування ЗЗР на ріпаку залежить від рН розчину. Раніше повіомлялося, як розкрити потенціал гібридів ріпаку.