Агрономія

Як нерівномірні опади впливають на роботу господарств

Як нерівномірні опади впливають на роботу господарств

Протягом року, з вересня 2021-го по вересень 2022-го на Чернігівщині випало 800 мм опадів. При тому що в Умані цей показник становить близько 480 мм і є меншим середньостатистичних 633 мм. Це свідчить про нерівномірність опадів.

Про це інформують у компанії ДСВ-Україна.

«Дощ, який, як нам здавалося б у деяких регіонах «заливає», є звичним явищем і насправді його рівень є нижчим середньорічних показників у ретроспективі декількох років», – ідеться в повідомленні.   

Та сама кількість опадів з одного боку є клопотом для збирання врожаю, а з іншого – заважає сівбі озимої пшениці. Як зазначається, на півночі є господарства, які вже посіяли 90% площ, у той час як у центральних областях України є господарства, які засіяли лише 20% своїх площ.

«Але і природа, і земля потребує води. Русла річок, які пересохли за довгий період дефіциту вологи, ще й досі не відновили свої межі. Тому тільки зараз надлишок вологи з перезволоженого 30-ти сантиметрового шару ґрунту починає опускатись до більш нижчого, сухого шару. Тому маємо пам’ятати, що опади, які ми маємо зараз, закладають основу нашого майбутнього врожаю. Адже, якщо осінь без дощу, а зима без снігу, то навесні ми маємо сухий ґрунт», – зазначають фахівці ДСВ-Україна.

Спільною проблемою цього року є не лише опади, а і совка на озимих. Хто не встиг вчасно зробити обробіток, отримав масові пошкодження озимого ріпаку. А хто лише очікує сходи, має бути уважним, адже ріпак уже не врятувати, а посіви пшениці по попереднику ріпак отримають «у спадок» совку, яка буде й далі робити свою справу на пшениці. Тому фахівці ДСВ радять звернути увагу на інсектицидний обробіток посівів.

Нагадаємо, озимі зернові вже посіяли на 9% запланованих площ.