Як морозостійкість озимих залежить від попередників і строків сівби
Дослідження, проведені в наукових установах НААН, доводять, що під час визначення оптимальних строків сівби й інших технологічних параметрів слід ураховувати особливості попередника, після якого вирощують озимину, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, за даними, одежаними в ДУ ІЗК НААН, найвища морозостійкість рослин пшениці озимої за сівби по чорному пару формувалася за сівби 25 вересня, а після кукурудзи на силос — 20 вересня
Подібні результати були одержані в ІР ім. В. Я. Юр’єва, які засвідчили, що формування максимальної зимостійкості рослин пшениці озимої після попередника чорний пар також відбувалося за сівби в пізніші терміни, як порівняти з озиминою після гороху.
В зоні Степу за недостатнього зволоження ґрунту пізні посіви після непарових попередників, особливо таких, як соняшник і зернові колосові культури, як правило, бувають слабше розвинені з осені й здебільшого за морозостійкістю значно поступаються рослинам після чорних і зайнятих парів.
Раніше повідомлялося, які чинники впливають на загартування озимої пшениці та як морозостійкість озимої пшениці залежить від строків сівби.