Агрономія

Як контролювати якість процесу компостування, – досвід

Запускати компостування без аналізу вихідної сировини – помилково. Якщо робити це, не маючи точних даних щодо складу сировини, виникнуть проблеми через брак вуглецю, азоту чи вологості – процес компостування стане неконтрольованим.

Таким досвідом компостування та зробленими висновками щодо чинників, які можуть вплинути на його якість, поділився агроном відділу агрохімічного супроводу компанії «Епіцентр Агро» Валерій Скорик у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

«Недотримання основних вимог до майданчика компостування (розміри, конфігурація, під’їзні шляхи) призведе до того, що, наприклад, навесні техніка не зможе заїхати на майданчик для аерації компосту. Дуже важливо контролювати органічні відходи з ферм на наявність там сторонніх предметів (каміння, дерево, щебінь) чи шпагату або сітки від солом’яних тюків – вони можуть вивести аератор з ладу»,

– наголошує Валерій Скорик.

За його словами, завжди слід контролювати вологість сировини, особливо ретельно влітку. Адже під час термофільної фази температура зростатиме дуже стрімко, у результаті компост пересохне, зольність зросте, а кількість органічної речовини на виході буде недостатньою.

Брак вологості та підвищення температури в бурті – речі взаємопов’язані. Відтак їх можна контролювати поливом й аерацією.

Нагадаємо, досвідом компостування поділилися в «Епіцентр Агро».