Агрономія

Як контролювати чисельність стеблового кукурудзяного метелика

чисельність стеблового кукурудзяного метелика

Безумовними та першочерговими заходами контролю чисельності стеблового кукурудзяного метелика є знищення, подрібнення та заорювання післязбиральних решток, а також дотримання строків проведення агротехнічних заходів у вирощуванні культур, які пошкоджують ці фітофаги, пише журнал  The Ukrainian Farmer.

«В основних зонах вирощування кукурудзи, особливо в Лісостепу, є потреба збільшення обсягів випуску трихограми в період яйцекладки шкідника», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Ксенія Баннікова (Інститут зернових культур НААН).

Вона також нагадала, що для обмеження чисельності шкідника у разі перевищення ЕПШ потрібно застосовувати інсектициди нормами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та його доповненнями.

Як зазначають у Держпродспоживслужбі, у 2022 році спостерігатиметься зростання чисельності метелика, збільшення плодючості самок та відродження великої кількості гусениць за умови доброї перезимівлі та помірно теплого, з високою вологістю повітря весняно-літнього періоду. Це може стати причиною втрат врожаю та його якості таких культур, як кукурудза, просо, сорго та інших товстостеблових культур.

Осередками розповсюдження шкідника слугуватимуть рослинні рештки, які заселені гусеницями метелика, але не були подрібнені та зароблені в ґрунт, тож найбільше буде втрат від стеблового метелика на повторних посівах та посівах, що межуватимуть з незораними полями після товстостеблих культур.

Несприятливими умовами в період льоту, спарювання та яйцекладки обмежуватиметься плодючість метеликів. Відкладені яйця масово гинутимуть через висихання, повітряна посуха також може викликати значну загибель гусені перших віків. Надмірна вологість і низька температура повітря сповільнять розвиток гусені та лялечок і спричинять їх часткову загибель, зокрема, й через збільшення ураженості хворобами.

Нагадаємо, значна шкодочинність південного сірого довгоносика можлива в кількох областях. Раніше повідомлялося, від чого залежатиме чисельність лучного метелика цього сезону.