Як кальцій у ґрунті впливає на ефективність застосування ОЕДФ-мікродобрива
Карбонати кальцію у ґрунті, крім впливу на рухомість мікроелементів і формування геохімічного бар’єра для них, мають ще кілька напрямів дії на продуктивність рослин і ефективність застосування ОЕДФ-мікродобрив.
Про це розповіли у Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.
По-перше. За посушливих умов негативний вплив високої карбонатності можна зв’язати з конкуренцією калію та кальцію. Калій сприяє обводженню рослин і підвищенню засухостійкості й стійкості до стресів, що утруднюється на тлі високого вмісту карбонатів кальцію.
По-друге. Мікродобрива на основі комплексону ОЕДФ є чутливими до кальцію рослин. Кальцій утворює з ОЕДФ нерозчинні комплекси, які випадають в осад. Це може спричиняти ускладнення в разі засвоювання рослинами мікроелементів, хелатованих ОЕДФ, бо кальцій є важливою складовою клітинного розчину. Тобто листкове підживлення ОЕДФ-Мікродобривами містить елемент стресового впливу на рослини хеланту ОЕДФ.
По-третє. Взаємодія кальцію та бору. На тлі надлишку кальцію бор стає недоступним для рослини. Проте він поліпшує надходження кальцію в рослини що, у свою чергу, спричиняє кальцієвий недолік на тлі надлишку кальцію в ґрунті. Оскільки кальцій є неодмінним учасником адаптаційних процесів, стійкість до стресової складової позакореневого живлення зменшується.
Додати коментар