Агрономія

Агроном назвав вагомі причини для висівання кількох гібридів кукурудзи

У компанії «Агро-Консалтинг АВ» (Рівненська та Тернопільська обл.) щороку висівають кілька гібридів кукурудзи різних селекцій, із різними характеристиками ФАО, стійкістю до хвороб і шкідників, різними строками дозрівання тощо.

Про це AgroTimes розповів Олег Прудивус, агроном компанії «Агро-Консалтинг АВ».

За його словами, такий підхід дозволяє підібрати гібриди, що здатні розкрити свій потенціал за конкретних умов. Окрім того, дозволяє знизити ризики втрати врожаю від природних катаклізмів, дає люфт під час сівби та збирання.

Ієрархія критеріїв у виборі гібридів обґрунтована вагомістю їх впливу на кінцевий результат: холодостійкість, посухостійкість, закладання рядів і зернин у качані, строки дозрівання і добра вологовіддача зерна.

У господарстві вибирають середньо- та ранньостиглі гібриди з ФАО 260–330. За вищого ФАО гібрида може забракнути тепла, і зерно матиме високу вологість, що призведе до проблем під час збирання та до здорожчання на доробці насіння.

Для отримання доброго врожаю рослина має дати качан із 16–18 рядами й мінімум 40 зернинами в ряді — тобто кожен качана має закладати 600–700 зернин.

Щодо норми висіву, то в господарстві діє правило: пізніші гібриди сіють із меншою густотою (70 тис. насінин), а ранні — збільшують до 80 тис. насінин.

«Практика доводить, що потрібно шукати нові гібриди, адже ті, що давали добрий результат кілька років тому, нині можуть дещо «просідати». Тому перед упровадженням у виробництво гібриди досліджують на демоділянках», – зазначив Олег Прудивус.

У компанії роблять акцент на іноземну селекцію — цьогоріч вирощували гібриди Corteva Agriscience (Pioneer), Monsanto (DEKALB) і KWS.

Нагадаємо, українські фермери недобирають до 50% потенціалу урожайності сучасних гібридів кукурудзи. Раніше також повідомлялося, що вирощування гібридів кукурудзи різних груп стиглості нівелює ризик втратити урожай.