Як ефективно побороти фомопсис соняшнику
Для ефективної боротьби з поширенням фомопсису соняшнику аграріям слід дотримуватись кількох порад.
Зокрема, запобігти хворобі дозволяють більш пізні строки сівби і дотримання сівозмін: слід повертати соняшник на поле якомога пізніше та не допускати перенасичення сівозміни цією культурою.
Крім цього, варто вибирати оптимальну щільність висіву насіння соняшнику і сіяти його за розою вітрів, оскільки напрямок рядків також має значення.
Також слід обирати високотолерантні гібриди соняшнику, проводити превентивні обробки фунгіцидами (цимоксаніл + фамоксадон, боскалід + димоксистробін) і обов’язково проводити десикацію посівів.
Довідка
В Україні фомопсис соняшнику вперше було виявлено в 1985 рокі в Закарпатської області, а в 1992 році епіфітотія хвороби охопила вже центральну, південно-степову й лісостепову зони України, і в 1994 році її вогнища виявляли повсюдно на посівах культури.
Незважаючи на те, що збудник фомопсису соняшнику було включено до переліку карантинних об’єктів ще в 1986 році, зупинити поширення хвороби ні селекційно-генетичними, ні хімічними засобами не вдалося, а відбулося стрімке розширення її ареалу, що створило загрозу виробництву насіння соняшнику в Україні та збереженню якісних його показників.
Додати коментар