Як боротися з падалицею у посівах озимого ріпаку, – досвід
Осіння забур’яненість злаковими видами бур’янів і падалицею зернових культур може нанести суттєву шкоду посівам озимого ріпаку.
На цьому наголошує головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.
«Ріпак озимий восени може сильно потерпати від забур’яненості падалицею пшениці та іншими злаковими видами бур’янів. За неякісного збирання зернових, які зазвичай є попередником цієї культури, виникає суттєве засмічення посівів падалицею. Надмірна забур’яненість також може спричинити витягування точки росту ріпаку, що негативно впливає на перезимівлю і може призвести до вимерзання», – зазначив Славко Станішич.
Для уникнення небажаної рослинності у посівах ріпаку рекомендується застосувати високоефективні післясходові гербіциди. Вони ідеально вирішують проблему забур’яненості посівів ріпаку злаковими видами бур’янів, у тому числі й падалицею зернових культур. При цьому є толерантними до культурних рослин і не впливають на наступні культури у сівозміні.
«Щоб забезпечити максимальну ефективність дії, ми використовуємо діючу речовину Клетодим (240 г/га) у період початку інтенсивного росту бур’янів. Препарат надійно утримується на поверхні рослин і добре поглинається бур’янами. Тож за його застосування посіви будуть чистими від забур’яненості злаковими видами та падалицею зернових упродовж тривалого періоду», – додає спеціаліст.
Нагадаємо, попри пізню сівбу в «Агрейн» отримали дружні сходи озимого ячменю.