Агрономія

Як боротися із надпороговою забур’яненістю посівів озимого ріпаку

Як боротися із надпороговою забур’яненістю посівів озимого ріпаку

У разі забур’янення посівів озимого ріпаку вище від порогової чисельності (малорічними низькорослими >16 шт./м², малорічними високостебловими >6 шт./м², багаторічними коренепаростковими >1 шт./м², підмаренником чіпким >0,1 шт./м²) потрібно застосувати гербіциди на основі клопіраліду, клопіраліду + піклораму, клопіраліду + піклораму + амінопіраліду, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ці гербіциди ефективні проти дводольних бур’янів: волошки синьої, гірчака почечуйного, рутки лікарської, жовтозілля звичайного, видів конюшини, мати-й-мачухи, нетреби звичайної, видів осоту, підмаренника чіпкого, роману польового та видів ромашки.

Більший спектр дії та ефективність мають комбіновані препарати. У разі забур’янення посівів одно- та багаторічними злаковими бур’янами до робочого розчину слід додавати грамініциди на основі клетодиму, тепралоксидиму, хізалофоп-П-етилу, хізалофоп-Птефурилу, флуазиофоп-П-бутилу й ін., які дозволені до застосування.

Гербіцидна дія препаратів краще проявляється на ранніх фазах розвитку бур’янів. У весняний період для підвищення ефективності посходових гербіцидів у робочий розчин треба додавати ад’юванти.

Вони знижують поверхневий натяг водних розчинів, завдяки чому забезпечується максимальне змочування як верхньої, так і нижньої поверхонь листка робочим розчином незалежно від товщини воскового нальоту та ворсистості.

З цієї групи в практичному застосуванні на посівах ріпаку добрі результати забезпечують препарати на основі трисилоксан алкоксилату.

Раніше повідомлялося, як боротися з падалицею у посівах озимого ріпаку та що слід урахувати за контролю бур’янів на посівах ярого ріпаку.