Як біопрепарати впливають на висоту кріплення нижнього ярусу бобів сої
Застосування біопрепаратів та регуляторів росту у прирощуванні сої впливає на висоту кріплення нижнього ярусу бобів, кількість бобів на рослині та масу 1000 насінин.
Такі результати отримали в ході трирічних досліджень розповіли в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Висота кріплення нижнього ярусу бобів є особливо важливою для механізованого збору врожаю та зменшення втрат. У ході досліджень було встановлено збільшення цього показника.
Так, на варіантах із застосуванням біопрепарату й регуляторів росту в богарних умовах рослини сортів Романтика та Аннушка формували висоту кріплення нижнього ярусу бобів на 3,1-4,4 і 2,7-4,2 см вище, ніж на контрольному варіанті. На тлі зрошення теж застосування препаратів сприяло підвищенню показника.
За кількістю бобів на дослідних варіантах без зрошення в рослини сортів Романтика та Аннушка сумісне використання біопрепарату та РРР призвело до перевищення показників контрольного варіанту відповідно на 14,7% і 14,5%. На тлі зрошення в сорту Романтика кількість бобів на 2,5-4,8 шт. була більшою за контрольний варіант (у сорту Аннушка – від 2,6 до 4,9 шт.).
За кількістю насіння з рослини найкращим виявився варіант із сумісним застосуванням ризобофіту та реакому: в обох сортів перевищення було понад 32% проти контролю.
Маса 1000 насінин з рослини на варіантах без зрошення у варіанті із застосуванням біопрепарату й регуляторів росту перевищила контроль на 38,6%.
Тобто передпосівна обробка насіння регуляторами росту та біопрепаратами суттєво покращували основні елементи структури врожаю різних сортів сої, підвищували індивідуальну продуктивність рослин як у богарних умовах, так із використанням крапельного зрошення.
Нагадаємо, соя реагує на високу температуру передчасним утворенням «гормону старіння».