Агрономія

Як агроному вирішити проблему аерації ґрунту

Як агроному вирішити проблему аерації ґрунту

Із проблемою аерації ґрунту можна боротись за допомогою кількох способів, найпоширенішим з яких є механічний обробіток ґрунту.

Про це в журналі «Плантатор» пише генеральний директор компанії «Агроаналіз» Вадим Дудка.

За його словами, оранка, чизелювання, будь-які інші варіанти глибокого обробітку ґрунту спрямовані насамперед на те, щоб розпушити спресований за сезон моноліт, збільшити кількість пор у ґрунті, де циркулює повітря.

«Протягом сезону вегетації на просапних культурах такі розпушування повторюють вже у міжряддях лапами та долотами культиваторів. Усе це є класикою землеробства», – зауважує експерт.

Водночас постійний обробіток ґрунту має і негативні наслідки. Зокрема, це веде до втрати його структури, руйнування ґрунтових конгломератів й ущільнення ґрунту.

Другий метод покращення аерації кореневої системи – профілювання поверхні поля, тобто формування високих гряд або гребенів.

Як підкреслює Вадим Дудка, така технологія найбільш ефективна в регіонах із рясними опадами, а також із періодичними зливами, після яких ґрунт тривалий час перебуває в стані перенасичення водою, внаслідок чого повітря в ньому міститься критично мало.

Особливо вразливі до цього важкі, глинисті ґрунти, а також солонці, де водопроникнення дуже низьке, тобто калюжі будуть утримуватися дуже довго.

Формування високих гряд та гребенів у цьому разі дає можливість зібрати надлишки води в міжгрядовому просторі, тоді як значна кількість кореневої системи буде добре забезпечена повітрям, бо залягає вище рівня застою води.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!