Визначено, за яких умов озимий ячмінь показує вищу продуктивність
Введення восени в трипільну та чотирипільну сівозміну після сої озимого ячменю замість ярого є цілком доцільним агрозаходом, що підвищує зернову продуктивність цієї культури.
Про це в коментарі AgroTimes розповів провідний науковий співробітник Ерастівської дослідної станції ДУ Інститут зернових культур НААНУ Сергій Артеменко.
«Дослідження, проведені на Ерастівській дослідній станції, показують, що зернова продуктивність озимого ячменю в трипільній сівозміні (соя — озимий ячмінь — кукурудза), де соя займала в структурі посівів 33,3%, за використання рекомендованих доз мінеральних добрив зросла більше ніж на 0,49–0,52 т/га. Окрім того внесення добрив у нормах, визначених за допомогою діагностики ґрунту забезпечило підвищення врожаю на 0,75–0,76 т/га порівняно з контрольними ділянками без їхнього використання», – розповів науковець.
Таким чином дослідження доводять, що поєднання чинників впливу сої як попередника та обґрунтованої системи удобрення в сівозмінах короткої ротації забезпечує одержання високої зернової продуктивності озимого ячменю.
Читайте також:Найпоширеніші причини низьких урожаїв ячменю озимого