Агрономія

Витрати на добрива в ГК «Формула смаку» зменшили на 30 $/га

Цього року на рідкі комплексні добрива під час сівби пшениці та ячменю перейшли два господарства групи компаній «Формула смаку», а насіння просапних культур тут уже повністю так обробляють.

Про це розповів головний агроном ГК «Формула саку» В’ячеслав Рибальченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, економіка від цього стала кращою: затрати зменшили на 30 $/га. Сподіваються й на підвищення врожайності.

Також цього року в агрохолдингу випробовували препарат на основі янтарної кислоти, завдяки якій прибавка врожайності соняшнику була 2 ц/га, пшениці – 1,5 ц/га.

«Я знаю, що та коли потрібно дати культурі й пояснив це агрономам і керівникам господарств. Показав, як це відбивається на врожайності та якості зерна. Коли вони бачать зростання врожайності, то самі пропонують різні способи її підвищити – кажуть, «спробуймо те або те»», – зазначив В’ячеслав Рибальченко.

Він також додав, що одне з господарства показує найвищу врожайність по всіх культурах, хоч і працює в зоні недостатнього зволоження. Там вважали, що 3,5 т/га соняшнику для них – межа», але цього року вони її переступили, збирають по 3,9 т/га.

«У Миколаївській області цього року пшеницю зібрали по 6,5 т/га, це при тому, що там є брак вологи, але була віддача від технології», – додав агроном.

Раніше повідомлялося, як у ГК «Формула смаку» на Черкащині підвищили урожайність культур.