Агрономія

Вирощування в смугах приваблює комах, що борються зі шкідниками

Вагенінгенський університет проводять випробування з вирощування різноманітних культур у вузьких смугах. Результати показують, що такий спосіб вирощування приваблює більше комах, які борються зі шкідниками та уповільнює поширення хвороб.

Про це повідомляє Future Farming.

Дірк ван Апелдорн, дослідник різноманітності сільськогосподарських культур у Вагенінгенському університеті, вивчає вирощування різних культур в сусідніх смугах з 2014 року.Університет співпрацює з понад 12 нідерландськими фермерами.

Смуги плануються за допомогою системи GPS, якою обладнані трактори. Наприклад, смуга трави, смуга капусти, смуга інших рослин.

«За допомогою GPS записується точне місце розташування кожної культури. Потім ця інформація використовується при догляді за посівами, а також корисна в адміністративних цілях», – розповів Дірк ван Апелдорн.

Згідно з дослідженням, таке вирощування не потребує додаткових витрат праці, а підрядники, найняті фермерами, стягують ту саму плату за оброблювану смугами ділянку, що і для поля, що містить лише одну культуру.

Перевага методу вирощування смугами полягає в тому, що смужки шириною до 6 метрів стримують поширення захворювань, таких як фітофтора на картоплі.

«Ви можете порівняти це із заходом соціального дистанціювання під час спалаху коронавірусу», – уточнив учений.

Крім того, комахи-шкідники трапляються рідше. 

«Смуги приваблюють більше повзаючих комах та павуків, а також літаючих комах, таких як оси-паразити та дзюрчалки. Ця комбінація ефективна для боротьби з комахами-шкідниками, такими як попелиці та гусениці».

Ван Апелдорн вважає вирощування у смугах перехідною технологією. 

«Вся система, від постачальника насіння до покупця в супермаркеті, орієнтована на фермерів, які вирощують лише одну культуру. Всі машини, методи та насіння виготовлені для монокультур. Селекціонери розвивають сорти, які добре ростуть в оточенні подібних рослин. Сорти, які використовуються при вирощуванні у смугах, повинні бути більш конкурентоспроможними», – сказав він.

На думку вченого, в майбутньому стане можливим вирощування так званого «піксельного врожаю», коли одні культури оточені іншими взаємовигідними рослинами, де збираються лише стиглі культури, а решта дозріває.

Читайте також: 25% сільськогосподарських площ ЄС планують зробити органічними до 2030 року