За вирощування кукурудзи на Поліссі ефективно вносити кальцієву селітру
У зоні Полісся особлива роль належить підживленню кальцієм. Він тут у дефіциті, що призводить до зростання втрат гумусу і як результат – погіршення фізичних, фізико-хімічних, біологічних властивостей ґрунтів, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Цим пояснюється висока ефективність кальцієвої селітри в технологіях вирощування кукурудзи на Поліссі та в збереженні родючості ґрунту.
На відміну від амонійної й амідної форми N, нітратний N, який міститься в кальцієвій селітрі, сприяє надходженню в рослини кальцію й інших елементів мінерального живлення.
Тому кальцієва селітра – це азотне фізіологічно-лужне добриво, що здатне розв’язати проблеми ґрунтової родючості: покращити структуру, фізико-хімічні властивості, мікробіологічну активність ґрунту та забезпечити рослини доступними формами азоту і кальцію.
Також вирощування культури обмежує підвищена кислотність ґрунтового розчину (рН нижче за 4,5) Полісся. За такої кислотності з унесених мінеральних добрив засвоюється всього 30% азоту, 23% фосфору та 30-35% калію.
Тому, плануючи вирощувати кукурудзу на зерно на площах, де є підвищена кислотність, слід провести вапнування в рекомендованих нормах. Ефективність від проведеного вапнування триває 4-5 років.
Нагадаємо, вирощування кукурудзи на Поліссі ускладнюють пізні весняні заморозки.