Агрономія

Використання біопрепаратів підвищує рентабельність культур, – дослідження

Рентабельність вирощування культур за внесення екологічно безпечних препаратів має зростає завдяки зменшенню кількості використання синтетичних засобів захисту рослин майже вдвічі.

Таких висновків дійшли у ході польових виробничих дослідів, що проводились упродовж трьох років в умовах агропідприємств Херсонської та Миколаївської областей.

Про це AgroTimes розповів Євгеній Домарацький, провідний науковий співробітник Миколаївської ДСДС ІЗЗ НААН України.

«За застосування традиційних схем вирощування в господарствах рентабельність вирощування озимих зернових культур становила в межах 59-76%, а за впровадження біологізованих елементів технології варіювала у межах 63-88%», – зазначив він.

Щодо продуктивності агрофітоценозів, які формувалися під впливом таких біологічних агентів, то можна стверджувати про достатню ефективність удосконалених технологічних елементів вирощування озимих зернових культур.

Так, за всі роки спостережень не було встановлено жодного факту, коли внесення біологічних агентів призводило до зниження рівня врожайності зернових культур, порівнюючи з технологічними схемами, які застосовують у господарствах.

Як альтернатива сучасній технології вирощування культури в господарствах до схеми вирощування озимих зернових було додано біологічні препарати, що містять біологічні агенти бактерій родів Bacillius subtilis та Bacillus stearothermophilus, і комплекс мікроелементів у хелатній формі на тлі зменшення внесення синтетичних фунгіцидів.

При цьому господарствам запропоновано зменшити норми внесення мінеральних добрив, обмежившись внесенням 30% запланованого внесення за наявної технологічної схеми кожного господарства.

Нагадаємо, світовий ринок біопрепаратів для захисту сільгоспкультур зростає швидше за «хімічний».