Агрономія

Вибір гібридів ріпаку в СВК «Дружба» базується на групах стиглості

Вибір гібридів ріпаку в СВК «Дружба» базується на групах стиглості

У виборі гібридів ріпаку в СВК «Дружба» на Одещині багато уваги приділяють диференціації за групами стиглості. Останніми роками в їхній зоні господарювання навесні часто трапляються заморозки, тому в господарстві тепер віддають перевагу середньо- та пізньостиглим гібридам, які навесні пізніше відновлюють вегетацію і таким чином проскакують небезпечний період заморозків.

Про це розповів головний агроном господарства Георгій Кирилов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Окрім того, вони пізніше зацвітають, уникаючи таким чином абортації квіток – у результаті відбувається повне цвітіння ріпаку. Натомість від ранніх гібридів відмовилися.

«Ми вирощуємо високорослі гібриди селекції трьох компаній – ДСВ, «Лембке» і «Байєр». Вирощуємо класичні та клеарфілд-гібриди – залежно від погодних умов і способу обробки ґрунту. Якщо достатньо вологи, є можливість якісніше обробити ґрунт – виорати або глибоко продискувати, то сіємо класичні. Коли вологи бракує, сіємо в необроблений ґрунт стійкі до імідазолінів гібриди», – зазначив агроном.

Загалом, за його словами, найважливішими характеристиками гібридів ріпаку є врожайність і стійкість до хвороб – фомозу, альтернаріозу, склеротиніозу, які поширені в нашій зоні.

Тому господарство кожні два-три роки вводить у промислові посіви кілька нових гібридів. Адже селекція не стоїть на місці, щороку на ринку з’являються продуктивніші, стійкіші до хвороб ріпаки. Але це не применшує ролі захисту: навесні проводять дві фунгіцидні обробки посівів – перед та після цвітіння. 

Читайте також: Як обирають гібриди ріпаку в «Енселко»