Введення люцерни у зрошувану сівозміну поліпшує властивості ґрунтів, – думка
Тривале застосування крапельного зрошення водами різної якості зумовлюють зміни властивостей ґрунтів: зростають ґрунтово-деградаційні процеси (засолення, осолонцювання), погіршується агрофізичний стан ґрунтів.
Таку думку висловила провідний науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства Олена Тищенко у журналі The Ukrainian Farmer.
З цієї причини, за її словами, у зрошувану сівозміну необхідно вводити цінні агромеліоративні культури, як, наприклад, люцерну на насіння.
«Маючи високу врожайність надземної маси завдяки потужній кореневій системі, люцерна здатна до симбіотичної азотфіксації, збагачення ґрунту органічною речовиною, поліпшення його фізичних, фізико-хімічних і біологічних властивостей, підвищення родючості й збільшення врожаю наступних культур», – зазначила фахівець.
Крім того, добре розвинена коренева система люцерни на другий-третій рік життя рослин залишає в орному шарі ґрунту кореневу масу, рівноцінну 40–60 т/га гною. Ґрунт після оранки люцерни та люцерно-злакових травосумішок стає більш структурним, збагачується органічними та мінеральними речовинами, особливо азотом, фосфором, кальцієм, калієм, залізом і магнієм.
Поза конкуренцією з іншими травами в сівозмінах зрошуваного землеробства ставлять люцерну, її властивості як біологічного дренажу й фітомеліоранту.
Маючи глибоко проникну й добре розвинену в орному шарі кореневу систему, а також завдяки великому водоспоживанню, вона запобігає вторинному засоленню та добре сприяє розсоленню ґрунтів.
Люцерна здатна фіксувати азот із повітря та накопичувати в ґрунті до 200–300 кг/га біологічного азоту. Тому вона сприяє ліквідації азотного дефіциту.
Додати коментар