Агрономія

Причиною втрати азоту може стати глибина внесення добрив

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 51

Втрати азоту залежать, зокрема, від глибини внесення азотних добрив. Якщо карбамід внесено в ґру́нт розкидачем без зароблення, то у рослину потрапить до 25% внесеного азоту, із закладенням на глибину до 3 см — до 35%, на 4 см — близько 60%, 8 см — 82%.

При внесенні рідких добрив на глибину до 10 см при оптимальній вологості втрати азоту складуть менше 5%.

У піщаних ґру́нтах азот вимивається швидше, тоді як з ґру́нтів з підвищеним вмістом глинистих частинок і стабільної органіки, обсяги випаровування азоту зменшуються.

Як пояснюють вчені-агрохіміки, втрати азоту безпосередньо залежать від швидкості нітрифікації (азот у ґру́нті переходить з усіх форм в нітратну — найменш стабільну). Нітрифікація залежить від температури, наприклад: щоб при 5 °С половина амонійного азоту перейшла в нітратну, потрібно шість тижнів, при 10 °С — близько двох тижнів, а при 20 °С — лише тиждень. Оптимальна вологість для процесу нітрифікації становить 40-60%. Якщо вологість вища, то азот вимивається, якщо нижча — випаровується.

Втрати азоту залежать від цілого ряду чинників: температури грунту; вологості грунту; фракційного складу ґрунту; pH грунту; технології внесення добрива; виду азотних добрив; норми внесення добрива.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!