Агрономія

Вирощування енергетичного міскантуса дозволяє отримувати $700-800/га прибутку на рік

Вирощування енергетичного міскантуса дозволяє отримувати $700-800/га прибутку на рік

Міскантус гігантський, який використовується як енергетична біомаса для генерації тепла й електрики, може стати не лише джерелом «зеленої» енергії, а й додаткового доходу для аграріїв.

Так, прибуток з 1 га цієї енергетичної рослини, яка росте навіть на маргінальних, низькопродуктивних і забруднених важкими металами й відходами ґрунтах, становить мінімум $700-800 на рік.

Про це розповів Олександр Кучерук із компанії «Енерго-Аграр», яка спеціалізується на вирощуванні міскантуса гігантського.

При цьому інвестиції в 1 га рослини дорівнюють $2,5 тис. На рік із такої площі можна отримати 20 тонн біомаси, зазначив він.

Міскантус гігантський дозволяє компанії розширити земельний банк за рахунок малопродуктивних земель і підвищити його прибутковість.

Рослину треба садити лише раз на 20-25 років. Вона має стабільно високу врожайність і одночасно є натуральним захистом від бур’янів.

До того ж міскантус гігантський ‒ єдина сільгоспкультура, яку збирають рано навесні.

Для її визрівання, догляду й збирання підходить стандартне агротехнічне обладнання й механізми, підкреслив Олександр Кучерук.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!