Агрономія

Виявлено гібриди кукурудзи, які дають більший приріст врожайності за зрошення

Зрошення без унесення добрив по-різному впливає на збільшення врожайності зерна кукурудзи різних груп стиглості. Загалом приріст урожайності зерна кукурудзи від зрошення становив від 38,2 до 600,7%.

Найвищим приріст урожайності виявився за вирощування середньостиглого гібрида Тронка, продуктивність якого в середньому за три роки на зрошенні у 3,3 раза перевищила абсолютний контроль без поливу.

Про такі результати досліджень розповіли в Інституті зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для гібридів ранньостиглої групи цей приріст був досить значущим: у середньому за три роки досліджень — у 2,1 раза. Це пояснюється тим, що ранньостиглі гібриди є стійкішими до посухи внаслідок коротшого вегетаційного періоду.

Ранньостиглі гібриди не істотно різнилися за рівнем урожайності, але дещо продуктивнішим виявився гібрид Степовий.

Із середньоранніх гібридів за продуктивністю вирізнявся гібрид Скадовський, який у середньому за 2016–2018 рр. сформував 11,94 т/га за вирощування на поливі. Приріст від зрошення становив 242,7%, від унесення рекомендованої дози добрива (N150P90) урожайність зросла на 32,8%, а розрахункової дози на врожайність 14 т/га — на 61,4%.

Гібрид ДН Деметра істотно реагував на зрошення. Так, за вирощування без добрив і без зрошення він сформував у середньому 5,74 т/га, а на тлі зрошення — 15,23 т/га зерна, або у 2,6 раза більше. Прирости врожайності зазначеного гібрида від добрив були значно нижчими. Гібрид Каховський на тлі зрошення підвищив продуктивність на 290,1%, а від внесення добрив — на 65,9–73,38%.

Інтенсивні гібриди середньопізньої групи свій потенціал продуктивності можуть розкрити тільки на зрошенні. Врожайність на зрошенні гібридів Арабат і Гілея збільшилась утричі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!