Агрономія

Відновлюється живлення личинок хлібного туруна в посівах озимини

У Дніпропетровській, Одеській та Черкаській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників (ярий та озимий ячмінь), спостерігається відновлення живлення личинок хлібного туруна (жужелиці), які за чисельності 0,4-1 екз. на кв.м пошкодили до 2% рослин.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Личинки здебільшого перебувають у другому та третьому віках (15:85%), тому період пошкодження посівів подовжуватиметься. Живлення личинок навесні починається після відтавання ґрунту і триває (в залежності від їх віку і температурного режиму) 5-7 тижнів.

В теплі сонячні дні у Закарпатській, Одеській та Черкаській областях відмічено заселення озимих злаковими мухами, хлібними блішками, цикадками. Також у посівах зернових культур південних областей відмічається відновлення живлення гусениць озимої совки.

Захист озимих зернових за надпорогової чисельності фітофага (понад 3-4 і більше личинок жужелиці на кв.м) та інших фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Раніше повідомлялося, коли личинки хлібного туруна найшкідливіші для озимої пшениці та як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.