Відбувається швидка втрата вологи з верхніх горизонтів ґрунту навіть після дощів
Високі температури повітря та сильні вітри ведуть до швидкої втрати вологи з верхніх горизонтів ґрунту, навіть після рясних дощів. Тому пріоритетним завданням, яке стоїть на сьогодні перед аграріями є максимально швидко завершити сівбу ранніх зернових культур, особливо пшениці ярої.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
В цілому, цього року внаслідок аномально теплої погоди весняно-полові роботи розпочалися дуже рано. За спостереженнями науковців ДУ Інститут зернових культур НААН (Дніпропетровська область) на місяць раніше кліматичних строків (3 лютого) здійснився перехід середньодобової температури через 0°С у бік підвищення, почалася метеорологічна весна.
На тиждень-півтора раніше звичайного (18-20 березня) середньодобова температура повітря перейшла через +5°С в бік підвищення, що в агрометеорології визначає стійке відновлення активної весняної вегетації озимих зернових культур.
Незначні опади у вигляді дощу, місцями з градом протягм останнього тижн спостерігалися майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Київській області їх випало 7,8 мм, за норми 12 мм, у Житомирській – 5 мм, у Дніпропетровській – 12 мм, у Львівській – 24,3 мм. в Одеській – опадів не спостерігалося.
Нагадаємо, температури третьої декади березня були на 2-6°С вищими за норму.