Агрономія

Від чого залежить поживна цінність органічних добрив

Від чого залежить поживна цінність органічних добрив

Поживна цінність органічних добрив, зокрема, гною залежить від його джерела, віку та матеріалу підстилки. Зазвичай гній компостується протягом 180 днів (6 місяців) або до повного компостування.

На цьому наголосив Андрій Вдовиченко, кандидат сільськогосподарських наук, директор з виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім.Т.Г.Шевченка («Аснова Холдінг»), у своїй колонці на AgroTimes.

«У той час як пташиний послід має більш високий вміст азоту (NPK: 3-1-1), гній великої рогатої худоби або коней містить NPK у співвідношенні 2-1-1. Гній удобрює ґрунт протягом кількох років, втім, він також може містити насіння, через яке проростають бур’яни», – зазначив фахівець.

Компост – ще одне основне удобрення органічного землеробства. Компост зазвичай містить NPK у співвідношенні 2-1-1. Однак співвідношення може змінюватись в залежності від органічного матеріалу.

Нагадаємо, найбільшу ефективність має органо-мінеральна система удобрення, органічні добрива вигідно застосовувати, якщо логістичне плече не перевищує 10 км.