Від чого залежить біологічна здатність озимих пригнічувати бур'яни
Кількісні та вагові показники засміченості посівів озимої пшениці багато в чому визначаються ступенем конкурентоспроможності культури. Так, біологічна здатність озимих за доброго розвитку пригнічувати бур’яни в 10 разів вища, ніж кукурудзи, і втричі вища, ніж соняшнику, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Головним чинником, що визначає конкурентні взаємини в агроценозах, є освітленість. Різке її зниження в добре розвинутих посівах озимих має особливо сильний інгібаційний вплив на ріст і розвиток бур’янів. Тут вони мають меншу площу листкової поверхні, товщину стебла і характеризуються різким зниженням загальної маси рослин.
Як показують дослідження, забур’яненість посівів озимої пшениці як по чорному, так і по ранньому парах мало залежить від способів обробку ґрунту. Як за кількістю, так і масою забур’яненість не перевищувала економічного встановленого порогу шкідливості для озимих.
За браку вологи у верхньому шарі ґрунту в період парування насіння бур’янів проростає погано, що може призводити до відносного збільшення засміченості посівів пшениці, особливо в початковий період вегетації, коли проєктне покриття поверхні ґрунту рослинами не перевищує 50%.
Нагадаємо, ефективною схемою захисту озимої пшениці поділилися в господарстві «АгроРось». Раніше повідомлялося, як відрізняється захист озимої пшениці від бур’янів у різних регіонах.