Агрономія

Від чого залежатиме чисельність лучного метелика цього сезону

Рівень розвитку та чисельності лучного метелика у 2022 році передусім залежатиме від погодних умов вегетаційного сезону. За доброї перезимівлі, ранньої теплої весни, достатньої зволоженості у травні та, враховуючи існування у центральному та південному Лісостепу й Степу місць резервації з потенційно небезпечною щільністю фітофага, загроза та небезпека від перезимувалого покоління місцевої популяції уможливлюється.

Про це йдеться у прогнозі фітосанітарного стану агроценозів України, розробленому фахівцями Держпродспоживслужби.

«Помірно тепла і волога погода влітку сприятиме розмноженню та розвитку другої та третьої генерацій», – ідеться в повідомленні.

Як відомо, лучний метелик має високу плодючість та шкідливість, адаптивність, динамічність та значну міграційну здатність. Метелики цього виду комах спроможні перелітати на великі відстані і заселяти значні території впродовж 2-3 діб, не виключається можливість залітання імаго з інших областей чи навіть сусідніх держав.

Періодичність спалахів масового розмноження лучного метелика уможливлює нанесення гусеницями відчутних втрат врожаїв на значних площах. Тому спостереження та постійний фітосанітарний моніторинг за розвитком і поширенням лучного метелика слід продовжувати в усіх областях протягом всього вегетаційного сезону.

У місцях підвищеної чисельності метелика контролювати початок відкладання яєць, щільність та розвиток гусениць, щоб своєчасно забезпечити прийоми обмеження чисельності фітофага, а за щільності популяції, що сягає ЕПШ, застосовувати інсектициди.

Нагадаємо, значна шкодочинність південного сірого довгоносика можлива в кількох областях. Раніше було названо регіони з найбільшою загрозою шкодочинності підгризаючих совок.