Агрономія

В Україну за тіньовими схемами завозять неякісну російську гречку

В Україну за тіньовими схемами завозять неякісну російську гречку

На українському ринку частка гречки походженням з Російської Федерації сягає близько 45-50%.

Крупа завозиться в Україну за тіньовими схемами. Значні обсяги цієї продукції постачаються з Казахстану, повідомляє Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Лабораторні дослідження доводять, що російський продукт виробляється з порушенням технології – імпортована крупа за 9-ма з 12-ти показників не відповідає стандартам якості ДСТУ.

У ВАР зазначають, що через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії українські виробники змушені скорочувати посіви під культурою.

Наприклад, агрокомпанія «Перемога» (Київська область) у 2019 році вирішила повністю відмовитись від вирощування гречки. За словами директора «Перемоги» Миколи Малієнка, причиною цього є її нерентабельність.

«Неякісна російська гречана крупа завозиться на вітчизняний ринок за ціною близько 10,5 тис. грн/тонна. І для того, щоб український продукт зовсім не втратив конкурентоспроможність на полицях магазинів, виробники вимушені реалізовувати гречку на круп’яні заводи за ціною близько 6,5-7 тис. грн/тонн. Але ця сума не покриває витрат на виробництво», – зауважив він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!