Агрономія

В Україні ярими зерновими засіяно 9% прогнозованих площ

Станом на 2 квітня українські сільгосптоваровиробники посіяли 1,3 млн га ярих зернових, зернобобових та технічних культур, що становить 9% до прогнозу (15,3 млн га).

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.  

Зокрема, посіяно:

  • пшениці – 101 тис. га із 132 тис. га;
  • ячменю – 714 тис. га із 1,1 млн га;
  • вівса – 77 тис. га із 95 тис. га;
  • гороху – 299 тис. га із 396 тис. га;
  • кукурудзи – 37 тис. га із 5,4 млн га;
  • цукрових буряків – 24 тис. га із 200 тис. га;
  • соняшнику – 91 тис. га і з 6,2 млн га.

Лідерами за темпами сівби є аграрії Одеської (150 тис. га), Харківської (120 тис. га), Херсонської (108 тис. га) областей.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії всіх областей забезпечені насінням на 100%, мінеральними добривами – на 81%.

За даними Укргідрометцентру, у зв’язку з тривалою відсутністю дощів, умови для утворення сходів та розвитку посіяних ранніх зернових і зернобобових культур, особливо у південних областях, переважно малосприятливі, але поки що не критичні.

Щодо озимих зернових, то перезимівля пройшла успішно, вміст продуктивної вологи у ґрунті на більшості площ цілком достатній для нормального розвитку посівів, що є сприятливим фактором для майбутнього врожаю.

Нагадаємо, прогнозована площа основних ярих культур (10 культур) складає 15,26 млн га, що на 0,3 млн га більше, ніж у 2019 році. У структурі посівів ярої групи за прогнозами збільшиться частка кукурудзи та соняшнику, зменшиться ячменю, сої та цукрового буряку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!