Агрономія

В Україні при азотному підживленні отримують втричі меншу прибавку врожаю, ніж у Франції

В Україні аграрії на 1 кг діючої речовини азотних добрив отримують у середньому прибавку врожаю зернових культур 11 кг, а аграрії ФРН або Франції — 32–34 кг.

На цьому наголосив Олександр Іващенко, академік НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На його думку, така різниця пояснюється тим, що аграрії у цивілізованих країнах, крім наявності обов’язкової професійної підготовки, співпрацюють із науковими центрами й консультаційними службами, відвідують семінари, оскільки зацікавлені в отриманні нової фахової інформації, що дозволить раціональніше й ефективніше використовувати наявні кошти і ресурси.

На переконання пана Олександра, в Україні є резерви для удосконалення систем використання азотних добрив, і допомогти їх використати має саме конструктивне поєднання агровиробництва з аграрною наукою.

«Відомого грецького філософа Сократа, що жив у м. Афіни в III ст. до н. е., запитали, чому він так багато знає? Він відповів: “Тому що я не соромився питати”. Навчитися на все життя неможливо, — зазначив академік. — Якщо постійно оновлюється інформація, то доводиться постійно поновлювати й удосконалювати свої професійні знання».

Об’єднання аграріїв координують таку діяльність й аналізують наявні питання та проблеми, з якими стикаються у своїй роботі, виступають замовниками для наукових установ або університетів на розробку або розв’язання таких наукових проблем прикладного характеру .

У нас така робота тільки в зачатковому стані, проте маємо багато резервів, які доцільно реалізувати.