Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

В Україні майже не лишилося зони достатнього зволоження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Гідротермічний коефіцієнт останніх 10 років свідчить про те, що в Україні майже не лишилося зони достатнього зволоження.

Про це повідомила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

«Наразі до зони достатнього зволоження входять частина Рівненської й Івано-Франківської областей, а також Волинська і Львівська. Решту територій ми вже відносимо до зони недостатнього зволоження, хоча ще донедавна, наприклад, Чернігівська область, як і частина Київської, мали достатню річну кількість опадів. Втім, уже зараз посівні площі в цих регіонах потребують поливу», – зазначила Тетяна Адаменко.

За її словами, протягом останніх п’яти років Україна недоотримала від 7 до 13% від норми опадів, а в областях центрального Лісостепу, у деяких східних та північних областях – до 30%. А 2019 рік виявився п’ятим у рейтингу найсухіших – в Україні випало в середньому 484 мм опадів при річній нормі 570 мм.

Крім того, уміст вологи в метровому шарі грунту на кінець осені, яка в агрометеорології припадає на 30 жовтня, у 2019 році був найменшим за останні 20 років.

«Ми розраховували на поповнення запасів вологи за рахунок зимового періоду, втім, і він був мінімальним. Наприклад, у січні в середньому по Україні випало від 7 до 10 мм опадів при нормі 40-50 мм. Дещо покращили ситуацію незначні лютневі опади», – зауважила Тетяна Адаменко.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!