Агрономія

В органічному виробництві складно витримати технологію no-till, – досвід

В органічному виробництві складно витримати технологію no-till, – досвід

Витримати прогресивну в плані енергоощадження та вологозбереження технологію no-till в органічному виробництві складно через розповсюдження бур’янів і шкідників.

Такими висновками в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer поділився Олександр Гож, головний агроном підприємства «Барбет» .

«Кожного року в нас складаються нетипові умови, але ми завжди працюємо на збереження дорогоцінної вологи – застосовуємо енергоощадні технології з мінімальною глибиною обробітку ґрунту й максимальним нагромадженням органічної речовини у верхньому шарі ґрунту», – зазначив він.

Від оранки компанія відмовилася досить давно, інколи раз на 4–5 років проводять глибоке розпушування під культури з глибокопроникною кореневою системою.

«У зоні ризикованого землеробства за недостатнього вологозабезпечення успішно працювати досить складно, але можливо – це доводить наш органічний напрям роботи», – додав агроном.

Довідка:

Компанія «Барбет» веде органічне виробництво з 2014 року і сертифікована як органічний експортер сільськогосподарської сировини та харчових продуктів. Органічне землеробство впроваджує у господарствах в Херсонській, Кіровоградській та Миколаївській областях.