Агрономія

В органічних добривах невисока концентрація важких металів

В органічних добривах невисока концентрація важких металів

Вміст мікроелементів в органічних добривах залежно від виду добрива може відрізнятися в кілька разів.

Наприклад, за внесення 10 тонн/га органічних добрив у ґрунт може надходити від 180 до 5490 г марганцю, від 100 до 3670 г – цинку, від 0,6 до 620 – кобальту, від 20 до 1240 – міді, від 1,5 до 160 – нікелю, від 8 до 239 – свинцю, від 20 до 430 – хрому, від 0,4 до 33 г – кадмію.

Органічні добрива характеризуються невисокими концентраціями важких металів. Водночас елементи, що відіграють важливу фізіологічну роль у житті рослин (Fе, Мn, Zn, Сu), наявні в органічних добривах у підвищених кількостях.

Унесення в ґрунт прокомпостованих органічних добрив, які відрізняються меншою концентрацією важких металів у своєму складі, зменшує рухомість останніх у ґрунті шляхом адсорбції, іонного обміну та комплексоутворення.

За внесення органічних добрив ґрунт збагачується органічною речовиною, до складу якої входить гумінові та фульвокислоти, сорбційна ємність яких у багато разів вища, ніж у мінеральних сполук.

Органічна речовина, що входить до складу всіх органічних добрив, виступає в ролі регулятора міграції окремих мікроелементів і важких металів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!