Агрономія
Головне:
Агрономія

В «Арніці» провели дослідження ґрунту: вологозабезпеченість становить 20-30% від норми

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Агрономи агропромислової групи «Арніка» провели дослідження на наявність і кількість вологи в ґрунті, які показали, що на сьогодні вологозабезпеченість ґрунтів складає 20-30% від потрібної норми.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці компанії.

Як зазначається, волога є у верхньому шарі ґрунту на глибині до 25 см. За середньостатистичними даними, середні показники для цієї зони на січень-лютий становлять 94 мм опадів. А цього року поки випало 16 мм, що в 7-8 разів менше норми. У минулому році в цей час було 90 мм.

«Якщо говорити про старт посівної, то кількість вологи – це один із важливих показників, який повинен рухатись в тандемі із температурним режимом, що сприяє активному росту бур’янів і їх механічному знищенню, а також швидкому старту культурних рослин. Наші терміни посіву завжди відрізняються від інтенсивної технології. Поки початок сівби планується на кінець квітня – початок травня», – йдеться в повідомленні.

Імовірність того, що роботи в полях цього року компанія розпочне раніше, ніж торік, – досить велика, тому наразі на території МТП проходить активна підготовка техніки до старту.

Закриття вологи (боронування) – найперша в сезоні польова задача, що буде проведена швидко і ефективно, щоб не втратити жодного відсотка вологи, повідомляють у компанії.

«Наслідки глобального потепління в нашій зоні поки особливо не відчуваються, точніше, ще не впливають на нашу діяльність. Проблема стоїть більш гостро в південних регіонах, але ймовірно, що найближчим часом зміни будуть помітні й тут», – зазначив головний агроном ТОВ «Новомосковськ Агро» Борис Купенко.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!