Агрономія
Головне:
Агрономія

Урожайність соняшнику вища за умови інокуляції насіння, – дослідження

Урожайність соняшнику вища за застосування біопрепаратів – це стосується як інокуляції насіння, так і листкової обробки посівів культури. Зокрема, стан рослин перед початком цвітіння характеризувався більш розвиненою кореневою системою.

Про це свідчать результати досліджень науковців Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Максимальний приріст урожаю внаслідок обробки насіння склав 7,9 ц/га за збільшення олійності насіння на 7%.

Максимальний приріст урожаю внаслідок листкової обробки становив 10,4 ц/га за збільшення олійності насіння на 4,6%.

Максимальний приріст урожаю внаслідок комбінування комплексного мікробіологічного препарату з борним підживленням 5,2 ц/га за збільшення олійності на 1,2%.

В обробку посівного матеріалу застосовували біологічний препарат, що містить набір мікоризоутворювальних грибів і бактерій, що утворюють ендоспори, продукують біологічно активні речовини й антибіотики та впливають на рухомість важких металів.

У позакореневу обробку посівів (фаза 3-5 пар листків) застосовували комплексний біологічний препарат на основі калійних солей гумінових і фульвових кислот, який містить набір мікроорганізмів (що утворюють ендоспори, продукують біологічно активні речовини й антибіотики), органічні речовини (амінокислоти, пептиди; бурштинову кислоту, поліетиленгліколь) та мікроелементи (S, Mg, Zn, Fe, Mn, B, Cu, Si, Mo, Co).

Раніше повідомлялося, які сорти та гібриди цьогоріч дадуть кращу урожайність соняшнику у Південному Степу.