Урожайність культур не є показником ефективної роботи господарства, – думка
Сучасний фермер має не лише володіти базовими знаннями та навичками з агрономії, а й бути далекоглядним бізнесменом.
Таку думку в коментарі AgroTimes висловив Андрій Капріца, керівник фермерського господарства «Флора А.А.» (Вінницька обл.).
«Хочеш залишатися конкурентоспроможним – вирощуй не тільки урожай, а й бізнес, шукай способи нівелювати ризики та отримати результат», – зазначив він.
На його думку, збільшувати ефективність і прибутки за рахунок екстенсивних технологій – тобто, нарощуючи земельний банк, зараз майже нереально.
«Звісно, коли нам пропонують викупити паї, ми не відмовляємо. Але земля сільськогосподарського призначення має мати період окупності, як будь-який інвестиційний об’єкт», – додав фермер.
За словами Андрія Капріци, наразі потрібно отримувати максимальну врожайність з гектару за наявного земельного банку, при цьому не наносячи шкоди природі та ґрунту. Досягти цієї цілі можна впроваджуючи точне землеробство – воно передбачає раціональне використання усіх матеріальних, природніх і трудових ресурсів.
«Тому для мене урожайність культур не є показником ефективної роботи господарства. Звичайно, мені як агроному, цікаво отримати з гектара 80 чи 90 ц пшениці, але чи буде це економічно ефективно? Врожайність задовольняє тільки агрономічну потребу й інтерес. Основне – це фінансовий результат, EBITDA гектара під тією чи іншою культурою», – пояснив свою точку зору Андрій Капріца.
Нагадаємо, ФГ «Флора А.А.» на Вінниччині напрацювало просту й ефективну сівозміну.