Умови для укорінення та розвитку озимини в листопаді були задовільні
У листопаді переважала тепліша від звичної погода, що сприяло осінній вегетації озимих культур. Агрометеорологічні умови для укорінення та розвитку озимини в цей період були цілком задовільними.
Про це повідомляє Укргідрометцентр.
«На багатьох площах південних, центральних та східних областей, де пройшли ефективні опади, покращилися умови зволоження ґрунту, розпочалося масове кущіння озимих зернових», – йдеться в повідомленні.
У кінці першої декади місяця відбулося різке похолодання. У тих областях, де середні температури були нижчими плюс 5 0С, відмічалося припинення активної вегетації, що близько до середніх багаторічних строків.
На решті площ (переважно південні та західні області) озимі культури повільно вегетували майже до кінця листопада. В залежності від строків сівби (близько половини посівів було засіяно у жовтні) озимі культури перебували у фазах утворення вузлових коренів, 3-го листка та кущіння, на пізніх посівах – проростання зерна та утворення сходів. У цілому по Україні стан посівів озимини був переважно добрий.
Упродовж місяця загрозливих явищ для посівів озимих та плодових культур не виникало. Під час найінтенсивніших знижень температури повітря, переважно у східній половині країни, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимини та багаторічних трав становила мінус 5-9 °С. Такі зниження температури ґрунту були безпечними для озимих культур.
Нагадаємо, хвороби озимих зернових розвиваються на 23% посівів.