Агрономія

Умови для сівби озимих на Бессарабії цьогоріч склалися надзвичайно сприятливо

Умови для сівби озимих на Бессарабії цьогоріч склалися надзвичайно сприятливо

У той час як у більшості регіонів України, навіть в областях достатнього вологозабезпечення, перша половина осені була здебільшого посушливою, на Бессарабії умови для сівби озимих склалися надзвичайно сприятливо.

Про це повідомив головний агроном СВК «Родина» Василь Небога (Одеська обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.

За його словами, за два місяці осені, з 1 вересня й до кінця жовтня, кількість опадів становила в середньому 110 мм, а подекуди було й 150–170 мм. До того ж випадали вони рівномірно по 15–25 мм за раз, що дуже сприяло накопиченню вологи в ґрунті.

«Відтак озимі ріпак і колосові ми посіяли в оптимальні строки й у запланованих обсягах: озимого ріпаку – 2 тис. гектарів, озимої пшениці – 3,1 тис., озимого ячменю – 1,15 тис. гектарів»,

– зазначає Василь Небога.

Загалом на озимий ріпак у господарстві припадає 17% посівних площ, на озимі колосові – 45%, і ще 600 га зимуючого гороху, що становить 5-6% у структурі посівів.

Навіть зважаючи на дуже сприятливі умови для сівби, площі під озимим клином не збільшували, адже чітко дотримуються сівозміни.

«Я дуже задоволений станом озимих. Нині ґрунт зволожений на глибині 50-60 см. Найкраще опади накопичуються й зберігаються, коли волога нижніх горизонтів ґрунту з’єднується з вологою верхніх шарів, але в нас поки що цього не сталося через тривалу літню посуху, яка дуже висушила ґрунт. Починаючи із середини червня протягом 70 днів у нас взагалі не було продуктивних опадів, а денні температури повітря сягали 40 °С – в окремі дні й 50 °С. Утім, ще ж будуть і зимові опади, які краще накопичуються, бо в цей час практично немає випаровування. Та навіть якщо уявити, що опадів не буде тривалий час, думаю, і цього вистачить, щоб озимі добре почувалися взимку»,

– додав Василь Небога.

Нагадаємо, запаси продуктивної вологи під озимими на більшості площ достатні та оптимальні.