Агрономія

Україна може наростити експортний потенціал за рахунок органічної пшениці

Україна може наростити експортний потенціал за рахунок органічної пшениці

Розвиток органічного виробництва може суттєво поліпшити експортний потенціал України навіть на тих ринках, де вона посідає провідні позиції, наприклад, пшениці.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, передає прес-служба міністерства.

Так, за оцінками учасників ринку, в 2015/2016 маркетинговому році Україна експортувала близько 70 тис. тонн органічної пшениці.

У 2016/17 МР пшениця ІІІ класу поставлялася на зовнішні ринки за середньою ціною $150/тонна, а органічна – $225/тонна. Основним її споживачем є країни ЄС.

«Не останню роль тут відіграє нормативно-правове регулювання галузі, яке має бути адаптоване до міжнародних, в першу чергу, європейських вимог», – додала Олена Ковальова.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5448 від 24.11.2016 року «Про основні принципи та вимоги до органічного обігу та маркування органічної продукції».

Він дасть змогу повністю імплементувати норми Європейського Союзу на території України та полегшить доступ української продукції до ринків преміум-сегменту, а також створить більш прозорі та прості умови функціонування галузі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!