Агрономія
Головне:
Агрономія

Україна лідирує за обсягами вирощеного насіння цукрових буряків іноземної селекції

На ринку продажу насіння цукрових буряків у 2020 році працювало 6 компаній (суб’єкти господарювання, що ведуть свою діяльність в Україні, як представництва).

Про це АgroТimes повідомив д. е. н., завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

Найбільшими реалізаторами  гібридного насіння цукрових буряків  є ТОВ «Сесвандерхаве». Ця компанія сертифікувала на продаж в Україні 543 тонни насіння (44% ринкового обсягу). Другий результат у ТОВ “КВС – Україна” – 374 тонни (30,0%).  ТОВ «Штрубе Україна ГМБХ» на 3 місці – 158 тонн (12,7%). ТОВ «Агроскоп Інтернешнл»  – на 4 місці з результатом  у 79 тонн. У ТОВ «СІД ІНВЕСТ» 49 тонн, а в ТОВ «Фірма Ерідон» 31 тонна сертифікованого насіння.

Україна посідає перше місце за обсягами вирощеного насіння цукрових буряків іноземної селекції (538 тонн). Друге місце у Німеччини (380 тонн), третє у Франції (296 тонн). Четверту й п`яту сходинку цього рейтингу посідають Бельгія й Італія – 16 і 14 тонн відповідно.

«Насіння цукрових буряків в Україні представлено лише гібридами іноземної селекції таких країн, як Німеччина, Франція, та в меншій мірі – Італії та Бельгії, – зазначив Олександр Захарчук.

 Нагадаємо, партію виробленого в Україні насіння цукрових буряків відвантажили на європейський ринок.

Журнали