Агрономія

Учені спрогнозували врожайність кукурудзи в різних частинах країни

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Учені спрогнозували врожайність кукурудзи в різних частинах країни

На думку вчених Національної академії аграрних наук (НААН) очікуваний валовий збір зерна кукурудзи у 2020 році може становити 32-33 млн тонн.прогнозована врожайність кукурудзи на зерно залежно від регіону очікується у межах від 2-3 т/га (на півдні та центральній частині країни) до 6-7 т/га (на решті території країни).

Про це йдеться у аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів в Україні.

Вчені наголошують, що складні погодні умови протягом вегетації кукурудзи вплинули на ріст та розвиток цієї культури. У посівах виявлено рослини кукурудзи, запилення яких відбулося під час стресу (тривала посуха з середини вегетативного розвитку до початку наливу зерна) і сформували початки, частка зерен яких невиповнена (синдром недозрілих качанів – маленькі деформовані качани з невеликою кількістю зерен, особливо на верхівці) або взагалі відсутня зав’язь (від 30 до 80 %).

«Температурні стреси сприяли формуванню кількох генеративних пагонів з одного вузла – декілька качанів розвиваються на одній спільній ніжці. Деякі з них містять плюскле недорозвинене зерно або взагалі без нього. Також у рослини кукурудзи з нормально вегетуючими генеративними органами відмічені аномалії — формування качана на волоті, які також з’явилися через стресові ситуації», — відзначають фахівці.

Читайте також: Експерти знизили прогноз валового збору кукурудзи, соняшнику та сої

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями