Учені рекомендують у Степовій зоні диференціювати обробіток ґрунту
На основі проведених польових досліджень та виробничих випробувань посівних агрегатів в Інституті зернових культур і на полях господарств учені дійшли висновку, що у загальній ріллі господарств оранка полицева має становити 20–25%, чизельний обробіток — 15–20, дисковий обробіток — 20–30, плоскорізний — 10–15, ноу-тілл — 15–20%.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Запропонована структура співвідношення різних способів основного обробітку дає змогу значною мірою дотримуватися ґрунтозахисної доктрини шляхом збереження мульчувального покриву, перервати ланцюг накопичення шкідливих об’єктів шляхом глибокого загортання в ґрунт, досягти однорідного профілю ріллі за агрохімічними показниками та суттєво скоротити витрати виробничих ресурсів», наголосив доктор с.-г. наук Михайло Шевченко (ДУ Інститут зернових культур НААН України).
Читайте також: У «Подільській марці» переходять з інтенсивного на мінімальний обробіток ґрунту
Обсяги впровадження різних способів обробітку в степовій зоні залежать від способозміни обробітку ґрунту, його буферної здатності й стабілізаційного потенціалу, структури посівних площ, а також ерозійної небезпеки.
Водночас, як переконують результати досліджень, незмінне використання однотипних знарядь протягом тривалого часу завжди завершується суттєвим дисбалансом в агросистемі.
Додати коментар