Агрономія

Учені дослідили, від чого залежить утворення бульбочок на коренях сої

Проведені в Інституті захисту рослин НААНУ дослідження показали, що бактеріальні препарати на основі Bradуrhizobium japonicum (штам 634В) активно стимулюють утворення бульбочок на коренях рослин сої.

Про це у коментарі AgroTimes розповіла кандидат с.-г. наук Валентина Сергієнко.

«Згідно з отриманими даними, кількість сформованих бульбочок на коренях рослин під впливом бактеріальних препаратів була значно вищою, ніж в інших варіантах: в 4-5 разів порівняно з контролем і в 2-3 рази порівняно з обробкою насіння хімічним протруйником. У контролі та у варіанті з хімічним препаратом бульбочки на коренях рослин утворювалися під впливом аборигенних азотофіксувальних бактерій, які змогли сформуватись під впливом бобових культур, що були у сівозміні», – зазначила науковець. 

За даними дослідників, значно більша кількість бульбочок утворюється у фазу формування бобів. У порівнянні з фазою цвітіння, їх кількість збільшується в цей період в 1,5-2,3 рази залежно від варіанту досвіду. Як показують численні дослідження, висока бульбочкоутворювальна і нітрогеназна (що пов’язана з накопиченням азоту) активність позитивно впливає на формування врожаю сої.

Читайте також: Азотні добрива можуть нашкодити сої

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!