Учені дослідили різницю біометричних показників органічного і традиційного соняшнику
Вчені Херсонського державного аграрного університету провели дослідження вирощування соняшнику за традиційної (пестицидної) і органічної технології.
Дослідження показали, що коренева система соняшнику на фоні різних технологій вирощування має суттєву різницю.
Зокрема, за показниками її загальної маси в повітряно-сухому й абсолютно-сухому стані з однієї рослини та одиниці облікової площі, коефіцієнта розгалуженості, площі розповсюдження, кількості кореневих волосків тощо спостерігається абсолютна перевагу органічної технології вирощування із застосуванням бактеріального комплексу.
Також встановлено, що за вирощування із застосуванням пестицидів і синтетичних мінеральних добрив середня висота рослин більша на 4-6 см (рослини помітно витягнуті, з тонким стеблом, світло-зеленого забарвлення, з більшою відстанню між ярусами листя).
Відповідно середня площа листкової пластинки, як і загальна площа асиміляційного апарату в агроценозі, за органічної технології значно переважає традиційну.
Водночас упродовж всього вегетаційного періоду рослини на ділянках, де реалізовувалася органічна технологія, за комплексом біометричних показників (маса сирої та сухої надземної маси, площа асиміляційного апарату, діаметр стебла і кореневої шийки) переважали аналогічні показники в рослин на ділянці з гербіцидною технологією.
Додати коментар