У «Воскобійниках» тваринницький гектар дає більше грошей, ніж рослинницький
СТОВ «Воскобійники» (Полтавська область) запроваджує екологічно чисту сівозміну для потреб тваринництва.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів генеральний директор «Воскобійників» Валерій Капленко.
«Починаємо з соняшнику та пшениці, – зазначив він, – уже цього року на п’ять полів соняшнику не вносимо хімії».
За словами Валерія Капленка, в рослинництві господарство дійшло піку врожайності, далі її збільшувати важко. Європейські технології дозволяють компанії отримувати європейську врожайність: пшениці – 65-70 ц/га, соняшнику – 38–40 ц/га, кукурудзи на зерно – 110-120 ц/га, кукурудзи на силос – 450-600 ц/га.
«Такі врожаї отримуємо, бо виробляємо 65 тис. тонн гною на рік, і кожне п’яте поле отримує до 50 тонн/га органіки щороку – отже, підвищується гумус. Не нехтуємо міндобривами», – пояснив він.
Кращою видається перспектива – переходити на чисту продукцію, яка все більше запитувана у Європі й Україні, вважає керівник «Воскобійників». «А для цього потрібно вносити більше органіки, переходити на біологічні міндобрива», – зауважив він.
Господарство дотримується радянської сівозміни: пшениця, ячмінь, горох, кукурудза на зерно та силос, соняшник, багаторічні трави.
Рослинництво для господарства є і сировинною базою для тваринництва, й окремою прибутковою галуззю виробництва – 50/50.
«Воскобійники» мають найбільше навантаження на гектар землі в Україні, наголосив Валерій Капленко. «Але сьогодні в нас тваринницький гектар дає більше грошей, ніж рослинницький», – зауважив він.
Як повідомлялося, «Воскобійники» планують добудувати другу лінію доїльної зали.
Довідка
«Воскобійники» мають 6,5 тис. га землі, утримують 6,5 тис. голів ВРХ.