Агрономія

У східних та південних областях зволоження ґрунту лишається недостатнім для сівби озимини

У східних та південних  областях зволоження ґрунту лишається недостатнім для сівби озимини

За даними Укргідрометцентру, у багатьох пунктах Львівської, Тернопільської, окремих пунктах Івано-Франківської, Херсонської та Кіровоградської областей кількість опадів на 1-30 мм, у Кам’янці-Бузькій (Львівської обл.), Бережанах (Тернопільської обл.) на 32-42 мм відповідно перевищила найбільшу кількість опадів третьої декади вересня за період спостережень з 1961 року.

Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

Так, добовий максимум опадів у багатьох районах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, окремих районах Чернівецької, Рівненської, Одеської, Черкаської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей становив від 25 до 60 мм (1-5 декадні норми).

А в окремих пунктах Івано-Франківської, Тернопільської та Херсонської областей було на 2-23 мм перевищено добовий максимум опадів у вересні за весь період спостережень.

«Нещодавні опади змінили умови сівби та розвитку озимих культур та припинили тривалу повітряно-ґрунтову посуху. Разом з тим, незадовільне зволоження ґрунту під озимими культурами та площах, призначених для їх сівби, залишалося у східних та південних  областях, де кількість опадів була недостатньою для припинення посухи», – йдеться а повідомленні.

На значних площах цих областей орний шар ґрунту на даний час є сухим зовсім, умови для закінчення сівби та осінньої вегетації озимих культур залишаються несприятливими, сходи утворюються із затримкою та зріджені.

Одночасно у багатьох районах західних та центральних областей, де за період 24 вересня – 2 жовтня кількість опадів досягла 50-130 мм (1-2,5 місячні норми), спостерігається перезволоження верхніх шарів ґрунту, що заважає продовженню сівби озимини та збиранню пізніх культур.

У цілому, погодні умови на даний час є сприятливими для росту та розвитку озимих зернових культур.