Агрономія

У посівах соняшнику триває розвиток шкідників

геліхризова попелиця

У посівах соняшнику триває розвиток та шкідливість геліхризової попелиці, де нею заселено та пошкоджено 2-10, осередково в крайових смугах полів 15-20% (Сумська, Херсонська обл.) рослин.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Подекуди розвиваються та шкодять сисні комахи (попелиці, трипси, клопи),гусениці бавовникової та інших листогризучих совок, лучного метелика, саранові, в Запорізькій, Херсонській областях – соняшникова вогнівка, інші фітофаги.

Ними заселено та пошкоджено 3-20% рослин. З хвороб, переважно на листках нижнього та середнього ярусів, розвиток та поширення мають пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, септоріоз, фомопсис, іржа, якими уражено 2-10, макс. до 20% (Миколаївська, Рівненська обл.) рослин.

Відмічено ураження прикореневої частини стебел соняшнику білою та сірою гнилями (Одеська, Тернопільська, Чернівецька обл.). Захисні обробкисоняшнику дозволені до цвітіння культури.

Нагадаємо, триває літ першого покоління лучного метелика в кількох областях. Також фунгіцидні обробки соняшнику та сої обов’язкові цього сезону через сприятливі умови для поширення патогенів.