У посівах кукурудзи триває розмноження і живлення шкідників
У посівах кукурудзи триває розмноження і живлення злакових попелиць, смугастих блішок та павутинного кліща, які заселили 6-18% рослин. Також на 3-8% рослин шкодять гусениці лучного метелика та листогризучих совок.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Черкаській, Херсонській областях гусениці бавовникової совки пошкодили 1-10% рослин.
У Степу та Лісостепу, подекуди на Поліссі в посівах кукурудзи продовжується літ та яйцекладка стеблового кукурудзяного метелика, осередково відмічено відродження гусениць.
За наявності понад 18% рослин з яйцекладками, або 6-8% рослин кукурудзи з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків, посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.
У господарствах Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей бурою плямистістю, іржею, гельмінтоспоріозом уражено 3-12% рослин кукурудзи. Пухирчастою та летучою сажками уражено 1-3% рослин у Дніпропетровській, Житомирській, Одеській, Сумській, Тернопільській, областях.
Раніше було названо рішення для тривалого захисту від шкідників.