Агрономія

У ФГ «Богатирівське» назвали переваги класичної технології ґрунтообробітку на Сумщині

У «ФГ «Богатирівське», що на Сумщині, мають гарну врожайність культур на класичній технології обробітку ґрунту. Зокрема, вона працює й на «бідних» ґрунтах.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Богатирівське» (Сумська обл.) Роман Говенько.

«Наразі я не бачу сенсу змінювати ґрунтообробіток у нашій зоні. Адже порівняно із сусідами, які працюють на дискуванні, ми з оранкою отримуємо кращі результати», – зазначає голова господарства.

Разом з тим він зауважує, що ґрунти в господарстві дуже різні, проте обробіток і норми добрив однакові. За рахунок того, що ділянки з піщаними ґрунтами розташовані ближче до озер, їх зволоженість краща. Так, це компенсує недоліки цього типу ґрунтів і вони не впливають на врожайність.

«Перша перевага класичної технології – це те, що ми розпушуємо орний шар ґрунту. Далі – це боротьба з бур’янами, накопичення вологи, заорювання рослинних решток, внаслідок чого якісніший посів. А за відсутності бур’янів менше конкуренції за вологу. Єдиний недолік відвального обробітку – це плужна підошва. Тому іноді потрібно робити глибоке рихлення», – додає Роман Говенько.

Втім, він відзначає, що в загальній технології цей недолік не виділяється, бо оранка все компенсує та забезпечує гарну врожайність.

Нагадаємо, ФГ «Богатирівське» коригує технологію вирощування кукурудзи.