Агрономія

У господарстві «Агро-Консалтинг АВ» шукають «свої» ярі культури

Господарство «Агро-Консалтинг АВ», що спеціалізується на вирощуванні озимих культур, почало вводити у сівозміну ярі культури. Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник «Агро-Консалтинг АВ» Александер Волтерс.

За його словами, у регіоні досить підходящі умови для вирощування озимих культур і якщо зима сприятлива, то кращий урожай дають саме озимі, а не ярі культури. Фермер молотить із гектара по 8 т пшениці, 7 т ячменю, 4 т ріпаку. Крім того, вирощування ярих культур потребує більше сільгосптехніки.

Разом з тим, наявність у сівозміні лише озимих культур має низку ризиків: наприклад, занадто рання чи пізня сівба може призвести до втрати частини врожаю.

Тепер, крім трього основних озимих культур (пшениця, ріпак і ячмінь), у господарстві пробували вирощувати кукурудзу, соняшник, ярий ячмінь, горох і сою.

Кукурудза дає хороші врожаї: цього року очікується зібрати по 11–12 т/га зерна кукурудзи у сухому вигляді.

Соняшнику не дуже підходять кліматичні умови, через що більше як 3 т/га господарство не збирає. Горох теж показав невисоку врожайність — 2,5 т/га. Ярий ячмінь дає нижчі врожаї, ніж озимий.

“Сою поки що не ризикую сіяти, бо не маю досвіду вирощування культури та спеціальних жаток, — коментує Волтерс. — Хоча розумію, що соя й кукурудза — це рентабельні культури, які потрібні мені для оптимальної сівозміни та диверсифікації ризиків, оптимального використання сільгосптехніки й залучення працівників”.

Дізнайтесь, як оптимізувати сівозміну у своєму господарстві за умов глобальної зміни клімату, на конференції “День агронома: прибуткова агрономія“.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!